Wyszukaj ogłoszenie
Wpisz szukane wyrażenie


Kategorie
Losowe ogłoszenie
Informacje
Ilość ogłoszeń: 3245
Ilość kategorii: 5
Ilość podkategorii: 21Ostatnio dodane ogłoszenia :


Kategoria: różne

Nowości w świecie materiałów eksploatacyjnych

HP – gigant w świecie sprzedaży elektroniki, jej założycielami było dwóch absolwentów uniwersytetu Stanford. Trudno w to dziś uwierzyć, ale pierwsze kroki firma stawiała w garażu jednego z nich, miało to miejsce w Palo Alto w Kalifornii. Pierwszym produktem, od którego rozpoczęła się ta historia był oscylator dźwiękowy. Na rynku były już podobne produkty aczkolwiek w tym egzemplarzu (model 200A) użyto żarówki jako rezystora. Dzięki temu cena za ich towar wynosiła ok 51 dolary za sztukę, gdzie średnia cena konkurencji wynosiła ok 201 $. Firma zdobyła pierwszego klienta, był to Walt Disney, który zakupił na testy 8 sztuk.
Na początku firma zajmowała się głównie produkcją przyrządów elektronicznych, specjalizacją był wyposażenie najwyższej klasy w dziedzinie pomiarowej. Z taśm produkcyjnych zjeżdżały takie artykuły jak: oscyloskopy czy woltomierze. Inżynierowie opracowali wiele pionierskich rozwiązań, na które otrzymali patenty. Przedsiębiorstwo nadzwyczaj dobrze działało, co chwile otwierano nowe osobne oddziały produkujące. Był produkowany sprzęt elektroniczny medyczny w tym kardiomonitory, elektrokardiografy i inne pokrewne urządzenia, przyrząd pomiarowy i analityczny taki jak spektrometry gazowe, cieczowe i masowe. Z pewnością swój sukces zawdzięczają odpowiedniej sieci handlowej, za pomocą której nabywcami ich towaru były największe firmy takie jak NASA czy DARPA.
Ich dużym sukcesem w latach początkowych firmy jest uznanie firmy HP przez magazyn Wired za wynalazcę pierwszego komputera na świecie. Wydarzenie to było w 1968 roku, w zasadzie urządzenie to przypominało bardziej kalkulator niż komputer, ale dokonanie pozostało w pamięci do dnia dzisiejszego. www.tonerytuszedrukarki.pl
Kontakt do ogłoszeniodawcy:
Agata Bader
e-mail: sklepik55@tonerytuszedrukarki.pl
tel. 618538882
woj. wielkopolskie

Ogłoszenie dodane dnia: 24-09-2015
Aktywne do dnia: 24-09-2016
Odwiedzono: 4013 razy

© biznes.warszawa.pl 2016 Statystyki, katalog stron www, dobre strony internetowe